Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Büyüyen Çocuk Derneği tarafından Pediatrik Uzmanlık Akademisi Derneğinin (PUADER) katkıları ile“Çocuk Sağlığında Tartışmalı Konular” temasıyla organize edilen, kongre Başkanlığını İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Büyüyen Çocuk Derneği Başkanı Prof. Dr. Bumin N. Dündar’ın yaptığı Türkiye’nin ilk multidisipliner Pediatri Kongresolan “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi” çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Öncesinde 8 farklı kursun yapıldığı kongre, konusunda uzman Türkiye’nin en seçkin bilim insanlarından oluşan 112 konuşmacıyı 100 farklı oturumda buluşturdu.

Kongrede; tıp, hemşirelik, beslenme ve diyetetik, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi ve fizyoterapi ve rehabilitasyon alanlarında çocuk sağlığı gönüllüleri çocuk sağlığının önemli konularını masaya yatırdı. Kongrenin ilk günü Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın Covid-19 pandemisi ile ilgili açılış konferansı ile başladı. Ardından çocuklarda Covid-19 bilim kurulu üyelerinin de yer aldığı oturumlarda tüm yönleriyle tartışıldı. Ülke çapında 900’den fazla katılımcının izlediği kongrede 200’e yakın bildiri sunuldu. Türkiye’nin en büyük pediatri kongrelerinden biri olan “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi” ve ” Sağlıklı Büyüyen Çocuk Eğitim Kursları”nda   6 gün boyunca toplamda 110 saatten fazla canlı yayın yapıldı. Kongre Başkanı ve Büyüyen Çocuk Derneği Başkanı Prof. Dr. Bumin N. Dündar; kongre ve sempozyum etkinliklerinin yanı sıra Çocuk Sağlığı Tv bünyesinde eğitim etkinliklerinin aralıksız süreceğini ifade etti.

Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi çevrimiçi olarak başarı ile büyük bir katılımla gerçekleştirildi.